Wyróżnienie dla Gospodarstwa Ekologicznego MROWISKO z Łopatek

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego została przyznana już po raz piąty i tym samym udowodniła swoją wagę i dojrzałość. To prestiżowe i honorowe wyróżnienie kontynuuje tradycje wręczanej w latach 2004 – 2010 Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego. Jest wyrazem uznania za wkład, jaki podmioty gospodarcze, gospodarstwa rolne i twórcy z regionu łódzkiego wnoszą w unowocześnienie i rozwój gospodarki województwa łódzkiego oraz budowanie pozytywnego obrazu regionu na tle kraju.

Na galę, która była elementem VII Europejskiego Forum Gospodarczego przybyli jej gospodarze – wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, marszałek województwa łódzkiegoWitold Stępień oraz między innymi: prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz wielu innych znamienitych gości, przedstawicieli świata biznesu, nauki, kultury i dyplomacji.

W kategorii "Zielona Gospodarka" zabrakło jednogłośnego zwycięzcy, jednak przyznano wyróżnienia. Jednym z nich poszczycić się może pani Monika Mrowińska z Łopatek, której ekologiczne gospodarstwo MROWISKO zrobiło wrażenie na kapitule konkursu. Gospodarstwo zajmuje się uprawą certyfikowanych warzyw i owoców.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: http://www.lodz.uw.gov.pl