W gminie Łask powstaje światłowód

Firma Nexera w ramach rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa rozpoczęła w tym roku budowę sieci światłowodowej. W województwie łódzkim ma ona powstać do 2021 roku i objąć swoim zasięgiem 106 tysięcy gospodarstw domowych oraz blisko 600 szkół w 17 powiatach. Prace trwają także w gminie Łask, a na rozbudowie sieci skorzystają nie tylko mieszkańcy, ale również przedsiębiorcy i lokalni operatorzy.

Otrzymujemy w tej sprawie wiele pytań od mieszkańców, którzy są zainteresowani szczegółami projektu i wyrażają chęć korzystania z szybkiego internetu. Zdajemy sobie sprawę, że czasem trudno jest się odnaleźć w gąszczu komunikatów, szczególnie gdy są one pisane technicznym językiem. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa najważniejsze informacje.

Założeniem realizacji Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w ramach którego NEXERA buduje sieć światłowodową jest eliminacja tzw. białych plam, czyli miejsc, które nie są w zasięgu szybkiego internetu. Użytkownik końcowy nie ponosi kosztów budowy sieci, a w szczególności doprowadzenia przyłącza do domu. Warto wiedzieć, że NEXERA jest wyłącznie operatorem hurtowym, odpowiedzialnym za infrastrukturę. Gotowa sieć zostanie udostępniona lokalnym operatorom, którzy działają na rynku detalicznym. To oni przygotowują oferty usług, np. dostępu do internetu, telewizji cyfrowej czy wideo na żądanie. Zachęcamy do kontaktu z Państwa  obecnym dostawcą usług i sprawdzenia, czy może on już świadczyć swoje usługi za pośrednictwem sieci NEXERY. Pomocna okaże się także strona www.nexera.pl, gdzie oprócz wielu  cennych informacji znajdziemy interaktywną mapę. Z jej pomocą można sprawdzić czy dany adres znajduje się w zasięgu powstającego światłowodu. W sprawach związanych z udostępnieniem nieruchomości na potrzeby budowy sieci NEXERY należy kontaktować się pod adres email kontakt@nexera.pl.