Michał Zapała Młodzieżowym Mistrzem Polski Full Contact

Zawodnicy Proyama debiutowali w mocnej ringowej formule Full Contact, startowali w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, które odbyły się w Kaliszu.

W zawodach udział mogli brać kickboxerzy w przedziale wiekowym 18-23 lata. Wśród nich znaleźli się Paulina Grzegórska, Michał Zapała, Filip Krata oraz Łukasz Olejniczak. W narożniku naszych zawodników stawali niezmiennie trener Stanisław Kołodziejski i Dawid Kołodziejski.

Każde z nich zaliczyło bardzo mocny debiut w tej formule.

Michał w mocnym stylu wywalczył Mistrzostwo Polski! Wcześniej walczył z samym sobą, ponieważ do turnieju jeszcze w dniu ważenia zbijał nadmiar kilogramów, aby zmieścić się w docelowej kategorii. Zwieńczeniem było wypunktowanie zawodnika podczas walki w ringu oraz zwycięstwo i zdobycie złotego krążka! Brawo, intensywna i sumienna praca na treningach zaowocowała u Michała pasmem sukcesów w roku 2020!

Paulina zakończyła turniej z brązowym krążkiem. Poprzeczkę swojej przeciwniczce postawiła bardzo wysoko, wymieniając się ciosami punkt za punkt. Niewiele brakło, Paulina musiała w ostateczności uznać niewielką przewagę punktową swojej przeciwniczki. Na wyrównaną i mocną walkę wskazywał jej wynik, bowiem przeciwniczka wygrała u dwóch sędziów tylko jednym punktem. Mimo to, Paulina zebrała cenne doświadczenie.

Na eliminacjach swój udział zakończyli Filip i Łukasz, zajmując 8 i 7 miejsce w swoich kategoriach. Również pokazali się z jak najlepszej strony. W wykonaniu Łukasza była to pierwsza walka turniejowa i od razu w tak mocnej formule Cenne doświadczenie z pewnością zaowocuje na przyszłe starty Filipa i Łukasza.

Gratulacje!

 

Źródło: Proyama