Młodziczki i juniorki niepokonane w fazie zasadniczej

To był bardzo długi i emocjonujący dzień dla naszych siatkarek. Rozpoczęliśmy od czwartego już turnieju ligi wojewódzkiej młodziczek, w którym rywalizowaliśmy z naszymi dobrymi znajomymi: UMKS-em Tuszyn i Dargfilem Tomaszów Mazowiecki.

Pierwszy mecz z Tuszynem miał dwa oblicza. Premierowa partia to, nieskromnie mówiąc koncertowa gra całej naszej ekipy. Blok, obrona, kontra, wszystko funkcjonowało jak w zegarku. Wygraliśmy tą odsłonę 25:10. W drugiej partii sytuacja obróciła się o 180 stopni i to dziewczęta z Tuszyna narzuciły nam swoje warunki wygrywając do 18. Tie-break był najbardziej wyrównanym z setów, ale ostatecznie to nasze siatkarki lepiej wytrzymały decydującą partię, zwyciężając 15:10. Prawdziwą liderką zespołu była w tym meczu Hania Puchała, która zdobyła aż 21 punktów!

W drugim meczu naszymi rywalkami były nasze koleżanki z Dargfilu Tomaszów Mazowiecki, z którymi tydzień temu zremisowaliśmy podczas Łaskovia Cup 2021. Tym razem to łaskowianki utrzymywały inicjatywę przez całe spotkanie i pewnie zwyciężyły 2:0.

Wielkie brawa dla całej ekipy!

Szczególne brawa dla Lenki Jokiel, która została dziś rzucona na bardzo głęboką wodę, po raz pierwszy wychodząc podczas turnieju w pierwszej szóstce. Za Leną bardzo solidne zawody!

Młodziczki wygrywając bez porażki czwarty kolejny turniej ligowy umocniły się na czele ligowej stawki. Jeśli wyliczenia trenerów się potwierdzą, to na 2 turnieje przed końcem rozgrywek zapewniliśmy sobie awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski!

Po młodziczkach przyszła pora na juniorki, które w meczu na szczycie ligi wojewódzkiej stanęły naprzeciwko ekipy ŁKS Siatkówka Żeńska. W meczu było mnóstwo zwrotów sytuacji, na początku to ŁKS objął prowadzenie wygrywając pierwszego seta 25:20. Dwie kolejne partie padły łupem Łaskovii, ale czwarty set znów dla ŁKS-u. W tie-breaku wszystko rozstrzygnęła końcówka, w której lepsze okazały się nasze siatkarki zwyciężając 15:13.

Ogromne brawa dla całej ekipy! Po wczorajszym przełamaniu w II lidze cała ekipa spisała się na medal również w meczu na szczycie! Brawo baby!

Nasze barwy reprezentowały:

Młodziczki: Weronika Kula, Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała, Roksana Wojtasik, Ania Martynowska, Lena Michalska, Natalia Kiejnich, Lena Jokiel, Amelka Piotrowicz, Paulina Fister. Koleżanki wspomagała kontuzjowana Julia Bryl.

Juniorki: Kamila Rozwalak, Dominika Skoneczna, Oliwia Kubryn, Maja Malczewska, Wiktoria Kubryn, Daria Kaczmarek, Karolina Rejmończyk oraz Paulina Fister.

Brawo baby jeszcze raz za miniony weekend! Komplet wygranych we wszystkich kategoriach!

Tyle emocji dziś było, że zapomnieliśmy o zdjęciu, dodane fotki pochodzą z klubowego archiwum.

Źródło: Łaskovia