Dyktando Zimowe

Co można robić w domowym zaciszu w czasie nadchodzących ferii? Na przykład wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o nagrody! Do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zachęca portal edukacyjny Dyktanda.pl.

Ideą Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom szkół oraz dorosłym, rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy. Do tego dołączono szczyptę rywalizacji o nagrody rzeczowe.

Konkurs rozpocznie się wraz z początkiem przerwy świątecznej w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą stopniowo publikowane następne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich 100! Za uzupełnienie każdego dyktanda konkursowego uczestnik będzie otrzymywał punkty. Nagradzana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator postarał się o to, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wstawiając w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Duże zainteresowanie serwisem jednoznacznie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs odbywa się wyłącznie przez internet, a udział jest bezpłatny. Zachęcamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Powodzenia!