15 stycznia rusza rejestracja powszechnych szczepień - AKTUALIZACJA

Szczepienia przeciwko COVID-19

W związku z licznymi zapytaniami o termin szczepień na  COVID-19, informuję, że od 15.01.2021 roku będzie możliwość zapisania się na termin szczepienia dla I grupy  (seniorzy>70 roku życia, nauczyciele, służby mundurowe) przez infolinię 989 lub 22 62 62 989, internetowe konto pacjenta (jeśli pacjent posiada) lub telefonicznie u swojego lekarza rodzinnego:

  • 43-675-52-38 – GPZOZ Łask
  • 43-675-90-26 – GPZOZ Łask
  • 43-675-43-25 – GPZOZ Kolumna
  • 43- 675-12-95 – GPZOZ Bałucz

Po zarejestrowaniu się na szczepienie pacjent otrzyma e-skierowanie. Sam proces umawiania się na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji.  Podczas umawiania się na szczepienie nie trzeba posiadać numeru e-skierowania. Wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych. System automatycznie zweryfikuje ważność e-skierowania.

Pacjent po dokonaniu rezerwacji otrzyma SMS o terminie i miejscu szczepienia. Pacjent od razu jest umawiany na dwie wizyty szczepienne tj. I i II dawkę.

Punkt szczepień mieści się w Łasku ul. Polna 12.

We wtorek, 12 stycznia 2021 roku  odbędzie się Konferencja Rządu dotycząca  zapisów na szczepienia COVID-19.

 

Dyrektor GPZOZ w Łasku
Maria Krawczyk

 

 

Warto wiedzieć

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna. W kolejnych etapach szczepieni będą:

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

 

Procesu rejestracji można dokonać na kilka sposobów:

  1. zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989)
  2. zapisać się przez Internetowe Konto pacjenta
  3. zapisać się bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego

 

Punkty szczepień w gminie Łask:

  • Szpital w Łasku (ul. Warszawska 62A)
  • Gminny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łasku (ul. Polna 12)

 

Szczegółowe informacje na: gov.pl/szczepimysie