Wywalczył mistrzostwo we Włoszech

Instruktor oraz zawodnik Łaskiego i Zduńskowolskiego Bractwa TSW, wziął udział w Zunifikowanych Mistrzostwach Świata, które odbyły się w dniach 25-29 października we Włoszech. Piotr Bąk wystartował w trzech formułach: k-1 rules na ringu, k-1 na macie i w formule UFR-master. Pomimo złamania paliczka kciuka w pierwszej walce Piotr kontynuował walki i tym samym wywalczył trzy finały. W k-1 rules przegrał finał przez wskazanie sędziowskie, a w drugim finale k-1 wysoko i zdecydowanie wygrał z zawodnikiem z Iranu. Ostatni finał UFR to formuła opierająca się na I runda boks, II druga boks i kopnięcia od pasa w górę, a trzecia pełne k-1. Francuski zawodnik okazał się świetnym bokserem i to właśnie małe punkty zdecydowały, że sędzia podniósł rękę Francuza. Podsumowując Piotr stoczył 6 walk, z czego 4 wygrał zdobywając I miejsce i dwa II miejsca. W Mistrzostwach Świata wzięło udział ponad 4.000 zawodników z 73 krajów. Jest to największe osiągnięcie Piotra, który pomimo 40 lat toczył pojedynki w grupie seniorskiej, a jego przeciwnicy byli dużo młodsi.