Wyniki konkursu o „Złotą Różę z Łasku"

 

W podziale na sekcje i klasy (szczegóły w regulaminach). Główną nagrodą w konkursie jest „Złota Róża”, przyznawana rokrocznie w obu kategoriach przez Jury konkursu.

    

Polskie Towarzystwo Różane w składzie Jury:

Przewodniczący: Łukasz Rojewski

Wiceprzewodnicząca: Wioletta Pisarska

Dorota Mańkowska, Renata Kulikow, Ewa Ostrówka, Bernadeta Piegat, Janina Marciniak, Zbigniew Marciniak.

Oceniano róże wystawione do konkursu według skali standardów Polskiego Towarzystwa Różanego, oraz zgodnie z regulaminem konkursu o Złotą Różę. 

Warunki pogodowe:  Zima uszkodziła wiele róż, które potrzebowały więcej czasu żeby się odbudować. Przedwiośnie bardzo chłodne. Ostatnie dwa tygodnie obfitowały w deszcze i gwałtowne burze.

 

Do konkursu zgłoszone zostało 56 eksponatów.

Ogółem przyznano:

18 wyróżnień

20 nagród

zdyskwalifikowano 5 eksponatów

przyznano 1 punkt karny.

 

AMATORZY

W kategorii Amator, klasa filiżanka:

I miejsce – Wioleta Tuchorska ‘Artemis ®’  Hans Jurgen Evers 2004

II miejsce – Monika Kwaśnik, N.N

III miejsce – Katarzyna Budek, N.N

 

W kategorii Amator, klasa Wielkokwiatowe, wyróżnione zostały Róże:

Andrzej Furman (Nr. 218) ‘Kronenbourg’ Samuel Darragh McGredy 1963

Adamczyk Daniela

Michał Chojnacki, ‘Double Deligh’, N.N

Magdalena Parzonka, N.N

Ryszard Kosman „Frederyk Chopin’ S. Żyła 1981

Zbigniew Marciniak ‘Grandessa’  Dellbard 1976

Ryszard Kosman ‘Figi’ Interplant 2006

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Ryszard Kosman ‘Królowa Egiptu”, 'Nefertiti®' Francois Dorieux II , 51 pkt

III miejsce  – Andrzej Furman, N.N, 50 pkt

 

W kategorii Amator, klasa Gałązkowe, wyróżnione zostały Róże:

Marzena Dyszniewska N.N

Michał Chojnacki N.N

Szymonkowie N.N (Nr.234)

Regina Kubiak N.N

Szymonkowie N.N (Nr.220)

I miejsce –nie przyznano

II miejsce – nie przyznano

III miejsce, 57 pkt – Ola Biesiadzka ‘Bremer Stadtmusikanten’ W.Kordes & Sons 2000

 

W kategorii Amator, Sekcja Aranżacja, klasa Wazon:

I miejsce – Jerzy Wizner, ‘Frau Karl Druschki’ Peter Lambert 1901

II miejsce – Maria Wiśniewska, N.N

 

W kategorii Amator, klasa Krzewiaste, wyróżnione zostały Róże:

Szymanakowie, N.N

Grażyna Sikora, N.N

I miejsce – Ryszard Kosman, N.N

II miejsce – Ola Biesiadzka ‘Mozart’ Peter Lambert 1936

III miejsce – Grażyna Sikora, ‘Crocus Rose’ D.Austin 2000

 

Złota Róża - nie przyznana

Srebrna Róża – Jerzy Wizner (57 pkt) ‘Frau Karl Druschki’

Brązowa Róża (51 pkt) – Ryszard Kosman, N.N

 

PROFESJONALIŚCI

W kategorii Profesjonalista, klasa Miniatury:

I  miejsce - Teresa Furmańczyk, 63 pkt, ‘Morsdag Oranje’ znajda F.J Grootendorst 1956

II miejsce - Teresa Furmańczyk, 59 pkt, ‘Morsdag Wit’  hodowca N.N

III miejsce – nie przyznano

 

W kategorii Profesjonalista, klasa Wielkokwiatowe wyróżnione zostały Róże:

D. Ślązak ‘‘Kronenbourg’ Samuel Darragh McGredy 1963

Mariusz Sobieszek ‘Home and Garden ®’ W. Kordes & Suns 2001

Teresa Furmańczyk ‘Orange Passion ™’ Dr. Keith Zary 1999

I miejsce – Bogdan Papuga ‘Frederyk Chopin’, S. Żyła 1981, 67 pkt

II miejsce – Teresa Furmańczyk ‘Songs of Praise’, Harknes 2005, 56 pkt

III miejsce – Teresa Furmańczyk ‘White Queen Elizabeth’ Bannner 1965,  53 pkt

 

W kategorii Profesjonalista, klasa Gałązkowe, wyróżnione zostały Róże:

Mariusz Sobieszek ‘Candela® ’, Rosen – Tantau 2010

Mariusz Sobieszek ‘Chippndale®’, Hans Jurgen Evers 2005

I miejsce – Mariusz Sobieszek ,’Aspirine®Rose’ Hans Jurgen Evers 1989, 67pkt.

II miejsce - Teresa Furmańczyk, ‘Rosa Belmonte’ Harknes 2007, 66 pkt.

III miejsce – Teresa Furmańczyk, ‘Yellow Mellow’ Denis. A. Bridges 1984, 65 pkt.

 

Złota Róża (67 pkt) – Bogdan Papuga ‘Frederyk Chopin’

Srebrna Róża (67 pkt)  – Mariusz Sobieszek ‘Aspirine® Rose’

Brązowa Róża (59 pkt) – Teresa Furmańczyk  ‘Morsdag Oranje’