Wybieramy Sołtysa Ziemi Łódzkiej i Sołectwo Roku 2017

 

Jest to już druga edycja plebiscytu, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród sołtysów, mieszkańców wsi oraz czytelników "Dziennika Łódzkiego". „Sołtys Ziemi Łódzkiej i Sołectwo Roku 2017” jest to akcja, której celem jest nagrodzenie pracy sołtysów poprzez przyznanie im zaszczytnych tytułów, statuetek oraz nagród ufundowanych przez partnerów akcji.

Z grona wszystkich sołtysów i sołectw z całego województwa łódzkiego nasi Czytelnicy wybiorą tych, którzy ich zdaniem są najlepszymi. Kandydaci będą walczyć o tytuł "Sołtysa Ziemi Łódzkiej 2017" lub "Sołectwa Roku 2017".

- To jedno z największych przedsięwzięć tego typu w Województwie Łódzkim - mówi Marcin Kowalczyk, redaktor naczelny „Dziennika Łódzkiego”. - Przez najbliższy miesiąc mieszkańcy wszystkich wsi naszego województwa będą mogli wyrazić uznanie dla pracy i zaangażowania ich sołtysa, oddając na niego głos w plebiscycie. Będą mogli także wspomóc swoje sołectwo w walce o cenne nagrody.

NIE TYLKO GŁOSOWANIE

Jednak nie samo głosowanie jest celem naszej akcji. Na łamach drukowanego wydania gazety i w naszym serwisie internetowym będziemy prezentować sołectwa i sołtysów. - To zadanie naszej gazety - mówi redaktor naczelny Marcin Kowalczyk. - Jako medium mamy możliwość dotrzeć do lokalnych społeczności. Na stronach naszych tygodników i w serwisach naszemiasto.pl piszemy o sukcesach i trudnościach mieszkańców łódzkich wsi. Zaprezentowanie wyróżniających się sołtysów oraz ich dokonań jest głównym celem tego plebiscytu.

WAŻNA ROLA SOŁTYSA

A rola sołtysów jest bardzo ważna, bo to właśnie oni są najbliżej mieszkańców – bliżej niż inni samorządowcy i parlamentarzyści. To właśnie ich wybór jest często niezależny od ich poglądów politycznych i od sondażowych trendów na krajowej scenie politycznej. Na wsi mniej liczy się to, co ktoś mówi, a bardziej to, co robi i gotów jest zrobić dla wspólnego dobra. Wśród sołtysów w naszym powiecie wielu jest prawdziwych społeczników. Ludzi, którzy swojego sołtysowania nie traktują jako szczebla kariery czy sprawowanej władzy. Poświęcają swój wolny czas i siły, aby działać i zachęcać do działania innych.

DWA ETAPY PLEBISCYTU

Pierwszy, powiatowy etap głosowania rozpoczyna się 15 września i będzie trwać do 6 października, do godz. 22. Trzech kandydatów i trzy sołectwa z każdego łódzkiego powiatu, które zdobędą najwięcej głosów, awansują do drugiego etapu, wojewódzkiego finału, który rozpocznie się 10 października i potrwa do 27 października. Głosując i namawiając innych do głosowania na swojego sołtysa, pomożesz mu zdobyć jak najwięcej głosów w pierwszym etapie plebiscytu. Dzięki temu nie tylko wywalczy awans do finału wojewódzkiego, lecz także będzie miał przewagę nad innymi sołtysami, bowiem w finale kandydaci zachowają głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.

CZEKAJĄ NAGRODY

Po zakończeniu głosowania odbędzie się uroczysta gala, na którą zostaną zaproszeni laureaci pierwszych miejsc w obu kategoriach z każdego powiatu. Sołtysi, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają dyplomy oraz tytuł "SOŁTYSA POWIATU". Na zwycięzców wojewódzkiego finału naszej akcji będą czekać nie tylko dyplomy, ale także statuetki i cenne nagrody.

WCZASY DLA SOŁTYSA ZIEMI ŁÓDZKIEJ

Sołtys, który zajmie pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim otrzyma dwuosobowy wyjazd na tygodniowe wczasy na Wyspach Kanaryjskich. Sołtysi, którzy w finałowym rankingu uplasują się na miejscach 2-5 otrzymają zaproszenia na pobyt w luksusowym czterogwiazdkowym hotelu Ambasador Premium w Łodzi z dostępem do strefy z sauną i basenem. Pobyt będzie obejmować dwa noclegi dla dwóch osób, śniadania w formie bogatego bufetu, jedną obiadokolację. Ponadto na sołtysów czeka kolacja w restauracji po Kuchennych Rewolucjach Magdy Gelsser - EL TORO, oraz zaproszenie na wydarzenie kulturalne.

Sołtysi z miejsc 6-10 otrzymają zaproszenie na wydarzenie kulturalne oraz kolację w restauracji Galicja.

Nagrodzimy także sołectwa. Te, które zdobędą najwięcej głosów, otrzymają bony na zakup materiałów budowlanych o wartości:

1 miejsce - 5000 złotych

2 miejsce - 3000 złotych

3 miejsce - 2000 złotych

Dla wszystkich laureatów w obu kategoriach plebiscytu nagrodą będą także prezentacje na łamach Dziennika Łódzkiego oraz tygodnika. REGULAMIN PLEBISCYTU. Informacje o akcji udziela Kinga Szporak – tel. 42 665-93-57, e-mail k.szporak@dziennik.lodz.pl Wszystkich Sołtysów z województwa łódzkiego prosimy o podanie danych kontaktowych - telefon komórkowy i adres mailowy (tylko do wglądu redakcji), bowiem drogą SMS oraz mailową będziemy informować na bieżąco o przebiegu akcji. Zachęcamy też do przesłania zdjęcia sołtysa lub sołectwa oraz adresu www (np. Facebook), który zamieścimy w specjalnym serwisie przedstawiającym wszystkich sołtysów i sołectwa.

 

 

Źródło: Dziennik Łódzki

Załączniki: