Teren CSiR w Łasku czekają zmiany

Przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łasku trwa budowa infrastruktury sportowej z nowoczesnym kompleksem do lekkoatletki. To jednak nie koniec inwestowania w zdrowy styl życia. Łaski samorząd wybrał projektanta, który na nowo zaaranżuje teren Centrum Sportu i Rekreacji.

Zmieni się bieżnia, boisko, trybuny i oczywiście korty tenisowe. Stary plac zabaw zastąpi strefa rekreacji i wypoczynku, a miłośnicy jazdy na rowerze spróbują swoich sił na pumptracku. Finalny projekt poznamy na koniec tego roku.

To jeszcze nie wszystko. Równolegle w ramach rozwoju terenu CSiR planowana jest budowa sprawnościowego placu treningowego, umożliwiającego przeprowadzenie treningu z masą własnego ciała (tzw. raptoring) oraz biegów z przeszkodami. Można na nim zawisnąć na drabinkach, ringach, kulkach, linach, kołkach, czy chwytach wspinaczkowych, ćwiczyć wspinaczkę, podciąganie, zmysł równowagi, koordynację ruchową itp. Urządzenia posiadać będą odpowiednie certyfikaty i rozwiązania umożliwiające korzystanie przez osoby początkujące o różnych parametrach fizycznych (wzrostu, wagi, umiejętności), jak i mocno zawansowane. Cały plac treningowy zostanie oświetlony lampami solarnymi, co pozwoli na korzystanie z niego z niego także po zmroku. Dzięki elektronicznej tablicy z pomiarem czasu będzie możliwe organizowanie amatorskich i profesjonalnych treningów i zawodów.

Projekt placu treningowego jest już gotowy, a gmina Łask złożyła wniosek o dofinansowanie  do Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Jeśli tylko zostanie rozpatrzony pozytywnie, realizacja inwestycji ruszy jeszcze w tym roku. Jej koszt oszacowano na ponad 200 tys. zł.