Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy

W całej Polsce ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy Szlachetnej Paczki! W tym roku w całej Polsce poszukujemy aż 13 500 wolontariuszy, którzy zorganizują mądrą pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin. W Łasku, Widawie oraz Sędziejowicach również szukamy chętnych do zaangażowania!

Zgłaszać się można do końca września przez stronę www.superw.pl.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski program społeczny organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA, który od 2001 r. pomaga ludziom wydobywać to, co w nich najpiękniejsze.

W poprzedniej edycji, grupie 12 wolontariuszy udało się dotrzeć, aż do 54 łaskich rodzin! 29 z nich otrzymało pomoc. Akcja ta od wielu lat cieszy się popularnością oraz wsparciem ze strony zarówno władz miasta jak i lokalnej społeczności.

Kim jest SuperW?

W Szlachetnej Paczce SuperW, czyli wolontariusz, dociera do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Poprzez spotkania z rodziną określa, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą, dającą impuls do zmiany. Następnię łączą potrzebujących z darczyńcami.
Aż 79% SuperW Paczki uważa, że udział w programie to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Dlaczego warto?

Angażując się w wolontariat w Paczce pomagasz innym, ale również rozwijasz siebie! Zdobywając cenione na rynku pracy doświadczenie, nabywając kompetencje społeczno - bizneswe i umiejętności komunikacyjne stajesz się atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy. Paczka to dobrze zorganizowany, skuteczny wolontariat. W Szlachetnej Paczce spotkasz osoby o podobnych wartościach, które chcą mieć wpływ na otoczenie. Wspólnie zaangażujecie się, przeżyjecie wzruszające spotkania z potrzebującymi i sprawicie, że ich świat będzie piękniejszy.

Zdobądź cenione na rynku pracy umiejetności i miej wpływ na naszą lokalną społeczność. Wejdź na www.superw.pl i dołącz do naszej drużyny!

Kandydaci mogą się zgałaszać do końca września. Nie warto zwlekać – kolejność zgłoszeń ma znaczenie.