Szkolenie Orto Med Sport & APN Funinio

Ponad 40-cioro dzieci uczestniczyło w testach zorganizowanych wspólnie przez APN Funinio i Orto Med Sport! Młodych sportowców odwiedził Mariusz Stępiński.

W dniu 29.10.2017 r. w szkole w Kolumnie, byli obecni najlepsi fachowcy w Polsce w dziedzinie ortopedii, fizjoterapii oraz psychologii z Kliniki Ortopedii i Traumatologii Orto Med Sport, którzy przeprowadzili wśród zawodników naszej Akademii, m.in. testy koordynacji i rozwoju motorycznego, badania ortopedyczne oraz warsztaty z prawidłowego automasażu (rolowania). Nie zabrakło również prelekcji dla rodziców z Psychologiem Sportu - Pawłem Drużkiem, na co dzień pracującym z Damianem Kądziorem, piłkarzem powołanym do reprezentacji Polski. Pod okiem trenerów z Akademii odbyły się testy piłkarskie - sprawności ogólnej i specjalnej, oceniające potencjał zawodników. W tym dniu, nie mogło nie być również założyciela OMS - dr. Bartłomieja Kacprzaka, wybitnemu specjalisty, który bacznie przyglądał się wszystkiemu.

Głównym celem projektu, było uzyskanie odpowiedzi czy dany zawodnik prawidłowo się rozwija. Uzyskane wyniki z poszczególnych testów, umożliwiły pogląd na zalety, które dzieci posiadają ale również na wady, które poprzez odpowiednio zorganizowaną jednostkę treningową jesteśmy w stanie poprawić.

Dodatkowo, na specjalistycznym sprzęcie, fizjoterapeuci przeprowadzili naszym podopiecznym poglądowe badanie stóp i ocenili, czy wymagana jest konsultacja ze specjalistą.

Nie zabrakło również atrakcji, jaką niewątpliwie była wizyta reprezentanta Polski w piłce nożnej - Mariusza Stępińskiego, grającego obecnie w Chievo Verona, zespołu występującego we Włoszech, w najwyższej klasie rozgrywkowej. Swoją obecnością wzbudził zachwyt wśród dzieci, które mogły z nim porozmawiać, pozować do wspólnego zdjęcia czy też otrzymać autograf. Mariusz, został zasypany licznymi pytaniami. Dzieci pytały o wszystko, nawet o to, ile zarabia na sekundę, czy jakim autem jeździ. Nasi mali adepci futbolu nie mogli się powstrzymać z pytaniami o Robercie Lewandowskim, ich największym idolu.

Podsumowując, cieszy fakt tak dużego zainteresowania takim projektem. Mamy nadzieję, że kolejny przyciągnie jeszcze większą uwagę. Dzięki opiniom, które usłyszeliśmy od rodziców, zarówno oni sami jak i ich pociechy byli bardzo zadowoleni, zapowiadając swoją obecność na kolejnych wydarzeniach. Prelekcja z psychologiem sportu została bardzo pozytywnie oceniona, ukazując ,że jest zapotrzebowanie na takiego typu spotkania edukacyjne dla rodziców i na pewno będą jeszcze przez nas organizowane.

Nie udało by się zrealizować wszystkiego, gdyby nie wspólna pasja do sportu łącząca naszą Akademię Piłki Nożnej „Funinio” z kliniką Orto Med Sport z Łodzi, którym dziękujemy za zaangażowanie.

 

 

Elżbieta Kwiecińska

Galeria: 

Szkolenie Orto Med Sport & APN Funinio

Szkolenie Orto Med Sport & APN Funinio
Szkolenie Orto Med Sport & APN Funinio
Szkolenie Orto Med Sport & APN Funinio
Szkolenie Orto Med Sport & APN Funinio
Szkolenie Orto Med Sport & APN Funinio