Siatkarskie wieści

W miniony weekend rywalizowaliśmy także w II lidze kobiet oraz zainaugurowaliśmy drugi etap rozgrywek wojewódzkich juniorek.

W sobotę w meczu II ligi zmierzyliśmy się z ekipą Sobieskiego Oława. W pierwszej rundzie wygraliśmy na parkiecie rywalek 3:1, liczyliśmy więc na przełamanie złej passy i wygraną również u siebie. Początek meczu napawa optymizmem, po dwóch setach dziewczęta prowadziły 2:0. Później jednak inicjatywę przejęły rywalki i to one wyjechały z Łasku ze zwycięstwem wygrywając mecz po tie-breaku. Gratulujemy przeciwniczkom! Kolejna szansa na ligowe punkty już po Nowym Roku.

W niedzielę dziewczęta miały okazję do poprawienia sobie humorów w meczu ligi wojewódzkiej juniorek ze Skier-Visem Skierniewice i trzeba przyznać, że okazję wykorzystały w 100% wygrywając to spotkanie bez straty seta. Brawo! Podobnie jak pozostałe rozgrywki, liga juniorek wróci do gry po Nowym Roku.

II liga kobiet, grupa 3:
Łaskovia Łask - Sobieski Oława 2:3
25:17, 25:22, 18:25, 20:25, 8:15

Skład Łaskovii: Natalia Ślażyńska, Ada Domańska, Wiktoria Kubryn, Maja Malczewska, Malwina Schonhofer, Patrycja Wróbel, Daria Kaczmarek, Dominika Skoneczna, Karolina Rejmończyk, Kamila Rozwalak, Hania Puchała, Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska i Paulina Fister.

Liga wojewódzka juniorek:
Łaskovia Łask - Skier-Vis Skierniewice 3:0
25:5, 25:22, 26:24

Skład Łaskovii: Kamila Rozwalak, Dominika Skoneczna, Karolina Rejmończyk, Maja Malczewska, Ada Domańska, Wiktoria Kubryn, Daria Kaczmarek, Karolina Skoneczna i Angelika Witek.

Sztab trenerski: Bogdan Lipowski i Krzysztof Filipowicz.

 

Źródło: Łaskovia