Nowoczesna komunikacja z mieszkańcami

 

Gmina Łask przystąpieniu do realizacji systemu komunikacji z mieszkańcami będącego jednym z zadań w ramach projektu „Budowa systemu informacyjno-komunikacyjnego w gminie Łask”. Przedstawiamy, jakie korzyści dla mieszkańców niesie za sobą planowana inwestycja.

Jeszcze nigdy dostęp do informacji nie był tak prosty jak dziś. Śmiało możemy powiedzieć, że żyjemy w czasach mediów elektronicznych. Rozwój technologii przyzwyczaił nas do tego, że nie musimy szukać interesujących nas treści. To one odnajdą nas same.

Taką możliwość daje przygotowywany przez gminę system informacyjno-komunikacyjny. Mieszkańcy uzyskają nieodpłatny dostęp do informacji z takich dziedzin jak: edukacja, rozrywka, kultura, praca, ostrzeżenia i wiadomości ogólne. Sami zdecydują, które z nich są dla nich najbardziej interesujące. System będzie umożliwiał komunikację poprzez wiadomości SMS, e-mail i mobilną aplikację. Szczególnie zachęcamy do korzystania z trzeciej propozycji. To właśnie aplikacja gwarantuje najwyższy komfort użytkowania i standard usługi. Wystarczy być posiadaczem smartfonu z dostępem do internetu, który pracuje na jednym z trzech popularnych systemów operacyjnych: Android, iOS lub Microsoft Mobile.

Poniżej przedstawiamy przykładowe informacje:

  • Uwaga na silny wiatr! Na terenie województwa łódzkiego spodziewane są w dniu dzisiejszym porywy wiatru o prędkości dochodzącej do 150 km/h. Najbardziej gwałtowne porywy wiatru spodziewane są w godz. 16-20. Prosimy przygotować się na ewentualne przerwy w dostawie energii elektrycznej.
     
  • Termin zapisów do przedszkola upływa już w dniu 31.10.2018 r. Serdecznie zachęcamy do możliwie jak najszybszego składania wniosków, ponieważ kolejność zgłoszenia decyduje o przyjęciu dziecka do przedszkola. W załącznikach znajduje się lista przedszkoli oraz wzór wniosku potrzebnego do zapisu Państwa dziecka.

Równie ważna co sam komunikat jest opcja interakcji i nawiązania kontaktu z nadawcą. Użytkownik może odpowiedzieć na wiadomość dotyczącą terminu zapisów do przedszkola. Wpisuje przykładowe zgłoszenie: - Niestety mam problem z wypełnieniem formularza. Proszę o pomoc. Następnie robi zdjęcie częściowo wypełnionego formularza z zaznaczonym problemem i wysyła w odpowiedzi do gminy Łask.

Dzięki systemowi informacyjno-komunikacyjnemu w gminie Łask będziemy na bieżąco otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach kryzysowych oraz przydatne informacje związane z codziennym życiem. Aplikacja przypomni nam np. o koncercie w Łaskim Domu Kultury i  innych wydarzeniach kulturalnych.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskie go Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014–2020, na podstawie umowy o dofinansowanie nr UDA- RPLD.07.01.02-10-0023/16-00 z dnia 8 września 2016 roku.

Całkowita wartość umowy, która została podpisana z firmą TITUTO  sp. z.o.o, reprezentowaną przez prezesa zarządu Marcina Jamro, wynosi 61.377,00 zł.

System zostanie przygotowany do końca stycznia 2018 r.