Mulks nie dał rady Jutrzence Warta

MULKS ŁASK – MKS JUTRZENKA WARTA 0-2 (0-0)

0 – 1 47 min samobójcza

0 – 2 60 min Piotr Sajda

MULKS: Klewin – Drąg, Stępień, Pabisiak (84' Janeczek), Marciniak (57' Gamoń) – Kwiatek (7' Świerczewski), Różycki (84 Raduch), Gromada – Brajtenbach (72' Kurcbuch), Kaczorowski (65' Waga) Rezerwowi: Kurcbuch, Waga, Świerczewski, Raduch, Janeczek, Gamoń

Żółta kartka: Wiktor Marciniak

Trener: Paweł Nowak

Widzów około 80.

Sobota 11 listopada 2017 roku, jeden z najważniejszych dni w historii Polski i dla samych Polaków. 99 lat temu nasza ojczyzna odzyskała niepodległość i to dzięki bohaterom z tamtego okresu możemy dzisiaj żyć w niepodległym kraju. Narodowe Święto Niepodległości było oczywiście najważniejszym wydarzeniem tego dnia, również w Łasku gdzie na placu 11 Listopada pod pomnikiem odbyły się uroczystości upamiętniające te wydarzenia i zostały złożone kwiaty. Wśród licznych delegacji nie zabrakło również przedstawicieli MULKS Łask. Dwie godziny później na pobliskim CSiR zaplanowany został mecz 14 kolejki pomiędzy Mulksem Łask i Jutrzenką Warta. Była to 14 kolejka ligowa a do Łasku przyjechała drużyna, która przed sezonem w opinii wielu postrzegana była jako jeden z kandydatów do awansu na piąty poziom rozgrywkowy. Równo z godziną 14 sędzia tych zawodów zagwizdał po raz pierwszy. Obie drużyny ruszyły do ataku jednak mokre i nasiąknięte boisko na łaskim CSiR mocno utrudniało poczynania graczy. Pierwsze 45 minut tego spotkania to dość wyrównana gra ze wskazaniem, na której Jutrzenkę gracze prezentowali się bardziej dojrzale i widać było w ich grze doświadczenie. Przyjezdni częściej gościli na połowie Mulksu jednak nie przekładało się to na jakieś bardzo groźne wydarzenia pod bramką Krystiana Klewina. Niestety także nasi zawodnicy praktycznie wcale nie zagrozili w tej połowie bramce MKS-u strzeżonej przez Tomasza Kwiatkowskiego. Gra przeważnie toczyła się w środku pola i jak już pisałem wcześniej ciężkie boisku mocno utrudniało graczom konstruowanie składnych akcji. Do przerwy wynik brzmiał 0-0. Drugie czterdzieści pięć minut zaczynamy najgorzej jak tylko można rozpocząć. Już w pierwszej akcji na strzał decyduje się jeden z rywali. Piłka odbija się przed naszym bramkarzem na nierównej i mokrej murawie i po jego rękach wtacza się do naszej bramki. Jest 47 minuta i 0-1 dla Jutrzenki. Niestety kolejne minuty pomimo prób zmiany wyniku nie przynoszą rezultatów. Obrona rywali gra dziś wyjątkowo skutecznie i praktycznie wszystkie nasze ataki kończą się na tej formacji MKS-u. W 60 minucie nie popisuje się za to nasza defensywa, kiedy w naszym polu karnym nie potrafimy skutecznie wybić piłki i rywale strzelają nam gola nr 2. Niestety do końca meczu nie potrafimy odmienić jego losów czy choćby strzelić gola honorowego i druga porażka z rzędu stała się faktem. Na koniec oceniając dzisiejszy pojedynek należy przyznać że nasi rywale zagrali dziś bardzo mądrze w obronie i skutecznie w ataku pokazując, że są drużyną walczącą, solidną i doskonale rozumiejącą się. Nam brakło pewności praktycznie w każdej formacji na boisku a przede wszystkim sytuacji bramkowych, bo tych było w sobotę jak na lekarstwo. Przed nami jeszcze tylko jedna kolejka ligowa.18 listopada w sobotę zagramy w Zduńskiej Woli z drużyną MKS MOS. Na koniec jak zwykle prezentujemy sponsorów, partnerów instytucje oraz firmy wspierających nasz klub a są to:

- Gmina Łask,

- Producent odzieży męskiej firma MMER,

- Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Kos Bruk Pana Mariusza Brylskiego,

- Anglo­strefa, Szkoła języ­kowa Pani Arlety Maty­siak,

- Pan Marian Kubicki prowadzący stoisko warzywne „WARZYWKO” przy ulicy Batorego w Łasku,

- Zakład Sło­neczna Moto­ry­za­cja Pana Toma­sza Twar­dow­skiego,

- Night Dri­ver Taxi Łask 24 H Pana Mar­cina Lewiń­skiego,

- Firma Cen­trum Usług Finansowych Pani Mag­da­leny Szym­czyk,

- Firma Myko­gen Pol­ska z Kar­szewa pro­du­ku­jąca podłoże do uprawy pie­cza­rek,

- Firma Xella pro­du­cent mate­ria­łów budow­la­nych,

- Firma Kau­fland Pol­ska Sklep ul War­szaw­ska 46,

- Biuro turystyczne Travelshops mające swoja siedzibę na placu 11 listopada 27,

- Lombard Sezam znajdujący się w Łasku przy ul. Kościuszki,

- Firma Budvar Centrum ze Zduńskiej Woli,

- Firma Instalplast z Łasku,

- Firma Intrograf. Dziękujemy telewizji regionalnej 8tvr.pl za relacje i jej udostępnianie oraz redakcji gazety Mój Łask która zamieszcza artykuły informujące o wyni­kach naszych drużyn i nie tylko.

Dziękujemy.

 

 

Źródło: Mulks Łask