Łask. Informacja o pracy szpitala

Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczna Szpital w Łasku działa w trybie ostrodyżurowym. Wprowadzono szereg ograniczeń

mających na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem: mianowicie nadal obowiązuje zakaz odwiedzin, część poradni pracuje w systemie teleporad, nie wykonujemy badań laboratoryjnych i diagnostycznych dla pacjentów ambulatoryjnych.

Przy wejściu głównym do szpitalu odbywa się mierzenie temperatury dla personelu, osób wchodzących oraz kontrola wejść.

W sobotę został ustawiony przez Państwową Straż Pożarną przed Izbą Przyjęć namiot, który może być wykorzystywany jako „brudna” Izba Przyjęć dla pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Jak większość szpitali pozyskaliśmy środki ochrony indywidualnej z Agencji Rezerw Materiałowych- są to kombinezony, gogle, rękawiczki i maseczki.

Oczywiście nie są to ilości, które zaspakajają potrzeby szpitala, ale każda ilość tak ważnego sprzętu pomaga przygotować się na działania przy wzmożonej zachorowalności na COVID-19.

W chwili obecnej w szpitalu w Łasku nie ma pacjentów z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa.

W imieniu wszystkich pracowników Szpitala w Łasku, Dyrekcji oraz Zarządu Spółki pragniemy PODZIĘKOWAĆ wszystkim darczyńcom, którzy zaangażowali się w pomoc dla naszego szpitala, w tym trudnym dla nas wszystkich okresie związanym z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc, za słowa wsparcia i otuchy. Jest to trudny czas dla nas wszystkich, sprawdzian, który nasi darczyńcy przechodzą wzorowo. Nie spodziewaliśmy się takiego zaangażowania, więc tym bardziej dziękujemy wszystkim, którzy wyciągnęli w stronę naszej jednostki pomocną dłoń.

To dzięki temu wsparciu wierzymy, że w sytuacji kryzysowej będziecie z nami i uda nam się pokonać wszelkie trudności, a nasz personel będzie mógł się skupić na najważniejszym- leczeniu.

 

DZIĘKUJEMY NASZYM DARCZYŃCOM:

Starostwo Powiatowe w Łasku
Pan Marcin Janiak wraz z pracownikami firmy RENMAR firmy
Pani Alicja Stępień
Pan Przemysław Jażdżyk
Pani Anna Janowska
Pan Michał Bieńkowski
FC Widawa - grupa kibiców Widzewa
Nadia Łyszkowicz z bratem
Natasza i Eryk Gniłka
Pan Piotr Ślęzak wraz z Małgorzatą Foszpańczyk i Wiktorem Mann
Firma PPHU „CORIN” Sp. jawna
Firma Villaro (MMER)
Firma Juspol
RAJSPORT ACTIVE Sieradz
Łaski Fan Club Widzewa
Fundacja INDIGO NAILS
Pani Magdalena Piątek
Pani Róża Kacperska
Pan Tomasz Kacperski

 

Źródło: Łaskonline