Angelika Szczepańska Wicemistrzynią Świata w Low Kick!

Cały tydzień, od 15 do 22 września, trwały zmagania naszych Kadrowiczek we Włoszech w mieście Jesolo di Lido na Mistrzostwach Świata WAKO Kickboxing.

Angelika Szczepańska i Paulina Grzegórska startowały w twardej formule ringowej Low Kick w Kadra Narodowa Juniorów i Juniorów Młodszych Kickboxing K-1 i Low Kick. Reprezentowały gminę Łask i powiat łaski, gminę Zelów, Klub Proyama Federacja Sportu i Sztuk Walki, Polski Związek Kickboxingu, i najważniejsze - Polskę!

W narożnikach dziewczyn czuwał trener Stanisław Kołodziejski oraz trener Kadry Narodowej Juniorów.

Paulina zajęła 5 miejsce w swojej kategorii. Walczyła z mocną Rosjanką. Walka była bardzo zacięta - wymiana cios za cios. W werdykcie sędziowie uznali wyższość Rosjanki. Niemniej jednak, Paulina swoją postawą pokazała, że w juniorkach młodszych do 56 kg jeszcze będzie o niej głośno.

Angelika dumnie zgarnęła tytuł Wicemistrzyni Świata. Eliminacje pięknie wywalczone ze znaczną przewagą punktową i uznaniem wyższości przez sędziów. W finale Angelika zmierzyła się z Serbką, która mimo rewelacyjnego przygotowania Angeli, prowadziła na punkty w każdej rundzie. Tym samym Angela uznała wyższość przeciwniczki i wraca ze srebrnym krążkiem. Duma nas rozpiera, kolejny wielki sukces zawodniczki z Proyama.

Trener Stanisław Kołodziejski był przy naszych juniorkach na każdym treningu i przy każdej walce. Pozostaje pewien niedosyt, jednak dziewczyny pokazały, że należą do światowej czołówki najlepszych zawodników.

Po powrocie Angelikę i Paulinę czeka regeneracja i nabranie sił na kolejne pojedynki.

Low Kick to twarda formuła ringowa i przed każdą walką zawodnika jest on ważony i musi spełniać limit wagowy w swojej kategorii co do grama. Jeśli zawodnik nie spełnia limitu wagowego, następuje jego dyskwalifikacja. A limit ten zapewnił nam Catering dietetyczny - Schudnij ze smakiem, Lider diet indywidualnych. Dziękujemy! Dzięki Wam dużo łatwiej było utrzymać wagę.

Dziękujemy Columna Medica - Hotel • Klinika za stałą pomoc w leczeniu kontuzji, które wynikają podczas treningów i zawodów. Dziękujemy za opiekę medyczną naszych zawodników oraz za możliwość regeneracji w trakcie i po zawodach.

Dziękujemy naszemu partnerowi Pamso za pomoc finansową, dzięki Wam nasze juniorki nie musiały martwić się o wysokie koszty wyjazdu na Mistrzostwa Świata.

Gratulacje dla naszych Juniorek!
 

 

 

Źródło: Proyama